Zoom toplantısından sonra ilk temas: Tarih verildi… Tanju Özcan ayrıntısı

Tartışmalı Zoom toplantısının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ilk kez bugün yapılacak il, ilçe ve büyükşehir belediye başkanları toplantısında bir araya gelecek.

Tüm büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarının davet edildiği toplantıda, ilk olarak geride bırakılan seçimlere yönelik değerlendirmelerin yapılması ardından da Mart 2024’te gerçekleştirilecek yerel seçimlere ilişkin görüşlerin dile getirilmesi bekleniyor.

Kritik Parti Meclisi (PM) toplantısı ise pazar saat 13.30’da başlayacak.

ÇEVRİM İÇİ TOPLANTIYA KATILAN ÜYELERİN TOPLANTIYA TAM KADRO KATILACAK

NTV’nin aktardığına göre, çarşamba yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısına katılmayan CHP Grup Başkanı Özgür Özel ile İmamoğlu’nun çevrim içi toplantısına katılan diğer Parti Meclisi üyelerinin pazar günü yapılacak toplantıya tam kadro katılmalarına kesin gözüyle bakılıyor.

TOPLANTIDAN ÇIKACAK KARARLAR KRİTİK ÖNEM TAŞIYOR

Toplantıdan çıkacak kararlar ise kritik önem taşıyor. Genel Merkez tarafından görevden alınan il ve ilçe başkanları için oylama yapılacak. Eğer göreve iade yönünde karar çıkarsa bu İmamoğlu’nun PM üzerindeki etkisini yansıtacak.

KULİSLERDE NE KONUŞULUYOR

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun, başkanlara, “ittifak ilişkilerine dikkat edilmesi” gerektiği konusunda uyarılarda bulunacağı dile getiriliyor. Ayrıca, parti kulislerinde, belediye başkanlarının toplantısında, İmamoğlu’nun 29 Mayıs’ta başlattığı “değişim” çağrısını sürdüreceği ve “herhangi bir duraklama ve geri adım atma durumunun olmayacağı” konuşuluyor. İmamoğlu’nun ise seçimlerinin ardından, gelinen noktaya ilişkin bir sunum yapacağı ifade ediliyor.

TANJU ÖZCAN SIKINTISI

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın tedbirli olarak ihraç edilmek üzere disipline sevk edildiği için toplantıya katılmaması gerekiyor. Özcan’ın toplantıya katılmak istemesi durumunda ise gerginlik yaşanabileceğine dikkat çekiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx