Yargı’da nefesler tutuldu! Katil Ceylin’in yanında

MUSA CAN ÇAYAN- Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in paylaştığı, kadrosunda Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Cezmi Baskın, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş gibi isimlerin yer aldığı Yargı 73’üncü bölümüyle ekrana geldi.

Dizide öne çıkanlar şu şekilde:

‘BABA SEN Mİ GELDİN BENİ ALMAYA’

Ilgaz, Mercan’ı okulundan almaya gitti. Okuldan çıkan Mercan ‘Baba sen mi almaya geldin beni’ dedi. Ilgaz’ın mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

TÜLİN NEFES ALIYOR

Ilgaz, Mercan’ın ona baba diye seslendiğini söylemek için Ceylin’i aradı. Ceylin o sırada Tülin’e ilk yardım müdahalesi yapıyordu. Tülin kendini kaybettiğini farkeden Celin hayata döndürmek için nefes borusuna kalem sapladı. O sırada ambulans geldi. Ceylin bu hayati hamleyi başarılı yapmasıyla Tülin’in nefes aldığını, hayata tutunduğunu açıkladılar.

KATİL SETİN İÇİNDE

Tuğçe yaptığı araştırmayı Eren’e anlattı. Setin her zamanki yerlerinden farklı bir yerde olduğu için dışarıdan kimsenin gelmediğini, bundan ötürü katilin setin içinde olabileceğini belirtti.

YEKTA, NİL’İ TEHDİT ETTİ

Nil’in setin yapımcısı Poyraz’ın avukatı olduğunu öğrenen Yekta, sinirden küplere bindi. Nil’i; Ceylin, Ilgaz, Eren ve yakınları olan kim varsa uzak durması konusunda uyardı. O sırada Eren, Poyraz’a soru sormak için Nil’i çağırdı. Nil işinin çıktığını, başka arkadaşını yönlendireceğini söyleyerek oradan uzaklaştı.

TÜLİN HAYATINI KAYBETTİ

Ameliyathane’den çıkan doktor Tülin’in ambulansda ilaç eksikliği olduğundan durumunun kötüye gittiğini ve buna bağlı olarak hayatını kaybettiğini söyledi.

YEKTA YARDIM İÇİN OSMAN’LARIN YANINA GELDİ

Osman evinin bahçesinde gömülen Can’ı ne yapacağını bilmediğinden Yekta’dan yardım istedi. Yekta eve geldiğinde neden mangal yaptıklarını anlayamadı. Osman eşinin tedirgin olmaması için böyle bir şey yaptığını söylerken Yekta inanamayarak masanın altından toprağa bakmaya çalıştı. O sırada yemek tabaklarını masaya getiren Aylin, Yekta’nın masanın altından çıkmasıyla şoke oldu. O sırada bahçeye gelen Ceylin, Tülin konusunda hesap sormak için Yekta’yı çağırdı.

EREN OLAY YERİNDE

Fıstığa bağlı olarak alerjisi nükseden sonrasında ambulansta hayatını kaybeden Tülin’in çalıştığı markete olay yerinde inceleme yapmak için geldi. Ilgaz durumu detaylı olarak anlattı.

BEBEĞİ ÖZ HALASINA VERMİŞ

Yekta yıllar önce Tülin’in bebeğini öz halasına verdiğini, Servet öldükten sonra başka çocuğu olmadığı için tüm servetinin yapılan DNA testiyle bebeğe kaldığını sonrasına bebeği öldü göstererek mirasın hepsinin üzerine halasının konduğunu açıkladı. Ceylin, Yekta’nın mirastan pay almak için böyle kötü bir şey yapmasına dayanamayarak yanından uzaklaştı.

‘CAN’I UNUTTUK’

Osman ve Çınar’ın bahçedeki ölüyü gizlemek için düzenlediği mangal organizasyonuna tüm ekip katıldı. Aylin, ‘Can’ı unuttuk’ diyerek Osman’dan çağırmasını isteyince Osman bir an panikleyip geçiştirdi.

‘SEN SÖYLE BAKALIM NASIL BABA DEDİ?’

Ceylin evlerine geldiklerine Mercan’ın nasıl baba diye seslendiğini merak ederek Ilgaz’a sordu. Ilgaz tam cevap verecek Mercan ‘Baba çıktım ben’ diyerek seslendi. Ilgaz’da ‘İşte böyle..’ yanıtı verdi.

CAN’I KİMSESİZLER MEZARLIĞINA GÖMDÜLER

Yekta, Osman ve Yekta’nın şoförü Özgür kazma ve kürekle Can’ı bahçeden çıkarttırken Cellat Kadir’in adamları onların fotoğraflarını çekiyordu. Yekta’nın talimatıyla Can’ı kimsesizler mezarlığına gömdüler.

TÜLİN’İN SANDVİÇİNDE FISTIK EZMESİ ÇIKTI

Ceylin ve Ilgaz emniyete Eren’in yanına geldi. Eren yapılan incelemede Tülin’in evden getirdiği sandviçinde fıstık ezmesine rastlandığını söylerken , peçeteye bile bulaşacak kadar içine konduğunu vurguladı.

‘HERKESİN ULAŞTIĞI ADAM BATAK BİR ADAMDIR’

Yekta, Cellat Kadir’le görüşmek için kaldığı yere geldi. Adamları Kadir’e Yekta’nın geldiğini söylerken Kadir, ‘Bırakın biraz uğraşsınlar, herkesin ulaştığı adam batak bir adamdır’ diyerek Yekta’yı bahane ile reddetti.

ŞÜPHELİ MUHTEMELEN MARKETTEN BİRİSİ

Adli tıbın Tülin’in evinde yaptığı incelemede fıstık ezmesine ait hiçbir bulguya rastlanmadı. Ilgaz ve Eren cinayet şüphelisinin marketten birisi olduğunu düşünmeye başladı. Evde yapılan incelemede Engin ve Ceylin’in adının geçtiği mektuplar ortaya çıktı. Tülin birisine bebeğiyle dair bilgileri içeren mektup yazmış ancak Yekta’nın bebeğinin öldüğünü söylemesinden sonra mektup göndermeyi bırakmış.

EFE, TUĞÇE İÇİN EMNİYETE GELDİ

Efe savcı, Tuğçe’ye tiyatro biletlerini vermek için emniyete geldi. Tuğçe dışarı çıkarken saçlarına bakmasından şüphelenen Eren’de onu takip etti. Eren izlerken Tuğçe ve Efe tiyatroya beraber gitmeye karar verdiler.

TİLMEN HUKUK BÜROSU SERVET’İN MİRASI İLE YAPILMIŞ

Yekta, Tülin’in bebeğinin akıbetini öğrenmek için Servet’in kardeşiyle bir araya geldi. Yekta’nın ‘Umarım şu anki durumundan ötürü minnettarsındır’ cümlesine hala ‘Sen Tilmen Hukuk Bürosu’nu açarken ne kadar minnettarsan bende o kadar minnettarım’ cevabını verdi

KİMLİĞİ BELİRLENEMEYEN ŞÜPHELİ

Marketten gelen en son kamera kaydına göre; Tülin’in dolabının olduğu yere bir adamın geldiği, sandviçe iğne ile bir şey enjekte ettikten sonra olay yerinden uzaklaştığı görüldü. Kayıtlarda adamın yüzünü belli olmuyordu.

YEKTA ÇOCUĞUN ADRESİNİ BULDU

Yekta, Ceylin’e kendini affettirmek için çocuğun adresini buldu ancak Ceylin eşyalarını toplayacağını bir daha da ne onu ne de Mercan’ı göremeyeceğini söyledi.

‘CEYLİN TOKAMI TAKAR MISIN?’

Mercan babasından tokasını takmasını istedi. Ilgaz, Ceylin’e yönlendirdi. Mercan’ın seslenişlerine bilerek anne demesi için Ceylin oralı olmazken, Mercan’ın ‘Ceylin tokamı takar mısın’diye ısrar edince kızına karşı koyamadı.

ILGAZ OLAYLARI BİRLEŞTİRDİ

Oyuncu Onur’un cinayet soruşturmasında Okan adındaki ambulans şoförü Okan’ın baş ağrısı için ilaç verdiği ortaya çıktı. Tülin’in fenalaştığı gün de gelen ambulans şoförünün numarasını Özge buldu. Ceylin’in araması sonucunda Onur’un soruşturmasında adı geçen ambulans şoförü Okan çıktı. Onur ve Tulin’in ikisininde organ bağışçı olduğunun aklına gelmesi sonunca Ilgaz iki olayı kafasında birleştirdi.

OSMAN, KADİR’İN PARASINI GETİRDİ

Osman’ın evini sattığı Pamir’in eşiyle beraber satın aldığı eve bakmaları gelmeleri üzerine Aylin evinin satıldığını öğrendi. Osman, Cellat Kadir’in parasını getirdi.

KATİL CEYLİN’İN YANINDA!

Motokurye kaza sonucu hayatını kaybetmiş, ailesi emniyet gelmişti. Ilgaz olayla ilgili görüntüleri incelerken motorkuryeninde organ bağışçısı olduğunu öğrendi. 3 olayında tek ortak noktasının organ bağışcı olmalarını anlayınca. 3 cinayetinde şüphelisinin ambulans şoförü Okan olduğu anlaşıldı. Ilgaz, Yekta’yı arayarak Ceylin’in odasında katilin olduğunu söyledi. Yekta telefonu Ceylin’e verdi. Ilgaz, Tülin ve Onur’u öldürenin Okan olduğununu söylerken Okan, silahıyla Yekta’yı rehin aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx