Peugeot Türkiye’den temmuz rekoru

Peugeot Türkiye, temmuz ayında gerçekleştirdiği 8 bin 148 adetlik satışıyla toplam pazarda yüzde 7,2 pay aldı.

Temmuz ayında Peugeot’nun binek otomobil pazarında üçüncü, hafif ticari araç pazarındaysa ithal markalar arasında birinciliğe ulaştığı belirtildi.

Yedi ayda 50 bin satış

Yılın ilk 7 aylık döneminde ise Peugeot Türkiye’nin gerçekleştirdiği 49 bin 40 satışla yüzde 7,3’lük pazar payına ulaştığı, toplam pazarda beşinci sırada yer aldığı aktarıldı.

Yılın ilk 7 aylık döneminde 37 bin 385 adetlik satış ve yüzde 7,2’lik pazar payıyla binek araçta beşinci sıradaki yerini koruyan Peugeot Türkiye, hafif ticari araçtaki büyümesini de sürdürdü.

Hafif ticari araçta lider

Ocak-Temmuz 2023 döneminde 11 bin 655 adet hafif ticari araç satışı gerçekleştiren Peugeot Türkiye, yüzde 7,6’lık payla hafif ticari araç pazarında ithal markalar içerisinde ilk sırada yer aldı.

Markanın hafif ticari araç pazarındaki modeli Rifter, temmuz ayında 715 adetlik satışla ikinci sırada tamamlasa da gerçekleştirdiği 6 bin 718 adetlik toplam satış rakamıyla ilk 7 aylık dönemde, pazarın en çok tercih edilen modeli olmaya devam etti.

Markanın D-Sedan pazarındaki yenilenen modeli yeni 508 ise, temmuz ayında segmentinin en çok satılan üçüncü modeli olarak öne çıktı.

‘Marka tarihinin en iyisi’

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, 2023’ün kendileri için yükselen bir ivmeyle devam ettiğine dikkati çekerek şu ifadeleri kullandı:

“Birbirinden iddialı ürünlerimizle pazarın neredeyse tamamına rekabetçi ve yenilikçi seçenekler sunuyoruz. Peugeot Türkiye için geçtiğimiz temmuz ayı rekorlarla tamamlandı. Hem markanın tarihindeki gelmiş geçmiş en iyi temmuz satışına imza atarken bir yanda da en yüksek ilk 7 aylık performans sonucunu elde etmeyi başardık.

Yıl rekorunu kıracak

Daha da önemlisi Temmuz ayı sonu itibarıyla PEUGEOT markası olarak gelmiş geçmiş en yüksek toplam satış adetine ulaşarak bir rekor kırdık. Yani bu yıl tüm zamanların en iyi satış performansını yapacağımızı garantilendik. Yılın geride bıraktığımız bu periyodunda elde ettiğimiz 49 bin 40 adetlik toplam satışla, sene sonu için hedeflediğimiz rekor satış rakamına doğru emin adımlarla ilerliyoruz.”

Türkiye pazarındaki artan performansın, Peugeot dünyasında da Türkiye’yi öne çıkardığını vurgulayan Reyhanoğlu, mayıs ayında gerçekleştirdikleri satışla, Fransa ve İtalya’nın ardından dünyadan en fazla Peugeot satılan ülke olmayı başardıklarını kaydetti.

İtalya’dan sonra ikinci

Reyhanoğlu, temmuz ayı satışlarıyla birlikte İtalya’yı da geride bırakarak ikinci sıraya yükseldiklerini aktararak, bu başarıda tüm modellerinin önemli bir rolü olduğunu bildirdi ve her segmentte zirveye oynadıklarını belirtti.

SUV’de pazar lideri

Reyhanoğlu, Peugeot Türkiye’nin başarısının ardında pazarın en iddialı SUV ailesinin olduğunu ifade ederek şunları kaydetti: “2008, 3008, 5008 ve 408 olmak üzere 4 farklı tasarım ve yetenekte SUV modelimizle ilk 7 aylık dönemde ulaştığımız 29 bin 813 adetlik satış ve yüzde 11,9 payla, Türkiye SUV pazarında liderliğimizi de sürdürüyoruz. C-SUV modelimiz 3008, temmuz ayı sonuna kadar elde ettiği yüzde 8,9’luk pazar payıyla en çok tercih edilen üçüncü SUV modeli oldu.

D-SUV modelimiz 5008 ise hem temmuz ayında hem de ilk 7 aylık dönemde segmentinde ikinci sırada konumlandı. 408 modelimize ise ayrıca bir parantez açmak istiyoruz. Temmuz ayında 2 bin 288 adet Peugeot 408 satışı yaptık ve bu kısa sürede yeni 408, segmentinde beşinci sıraya kadar yükseldi. 408 aynı zamanda, temmuz ayında 3008’den sonra en çok tercih edilen ikinci Peugeot modeli olmayı başardı.” değerlendirmelerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx