Erdoğan muhalefete yüklendi: Ülke iyi ki bunların ellerine kalmadı diye milletimiz hamd ediyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesinde temel atma törenlerini Adıyaman’da sürdürüyor. Erdoğan burada da muhalefeti hedef alarak, Ülke iyi ki bunların ellerine kalmadı diye milletimiz hamd ediyor” dedi. 

Erdoğan Adıyaman’da “Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni”nde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Adıyaman’da 39 bini konut, 3 bin 400’ü işyeri ve 3 bine yakını ahır toplam 45 bin 305 hak sahibi belirlendi. Bugün 2 bin 798 konutumuzun teslimini yapıyoruz. İnşası süren 32 bin konutumuzu yıl sonuna kadar peyderpey teslim edeceğiz. Önümüzdeki sene tüm hak sahiplerini ev ve iş yerlerine kavuşturmayı hedefliyoruz. Bu süreçte de barınma sorununu çözmek için adımlar attık. 91 binin üzerinde çadır gönderdik, konteyner kentlerde ve kırsallarda 35 bine yakın konteyner kurarak buralardaki vatandaşlarımıza hizmet verdik. 1,2 milyar TL’ye yakın kaynak kullanarak kira yardımı yaptık. Adıyaman’a savunma sanayi şirketlerimizin ortaklığıyla, TUSAŞ koordinasyonunda laboratuvar, test altyapısı, kablo, konnektör, kablaj üretim tesisi kuruyoruz. 

Gezi olaylarından darbe girişimine sosyal kaos çıkarma deneyimlerinden ekonomik tuzaklara kadar her yolu denediler. Son olarak şanslarını Cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimlerinde denediler. Yolda birbirlerini görseler selam vermeyecek olanları aynı ittifak çatısı altında birleştirdiler yine de beceremediler. Bütün bu yükü de Bay Kemal’in sırtına yükleyip çekildiler”

Ayrıntılar geliyor… 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir