Babası Stalin hayranıydı… Ünlü oyuncunun soyadına çok şaşıracaksınız

Udhayanidhi Stalin, Tamil sinemasında öne çıkan Hintli bir film yapımcısı, politikacı ve eski bir aktör.

Aralık 2022’de babası Tamil Nadu Eyaleti Başbakanı M. K. Stalin tarafından Tamil Nadu Gençlik Refahı ve Spor Geliştirme, Bakanı olarak atandı. Halen bakanlık görevini sürdürüyor.

Sovyetler Briliği’nin Lenin’den sonraki ikinci Devlet Başkanı olan Josef Stalin’e hayran olan babasının aldığı Stalin soyadını gururla taşıdığını söylüyen genç aktör yılında siyasete odaklanmak için oyunculuk kariyerine son verdi.

Dedesi de Tamil Nadu Eyaletin’nin eski Başbakanı olan Udhayanidhi Stalin‘in ailesi de hem sinemanın hem de siyasetin aktif olarak içinde yer alıyor. Akrabalarından bazıları 1950’lerden beri aktif olarak siyasette ve Tamil sinemasında roller üstleniyor. Kuzenleri Arulnithi ve Dayanidhi Azhagiri sırasıyla aktör ve yapımcısı…

Udhayanidhi Stalin’in Tamil Nadu genelinde yürüttüğü sert kampanya sonucu babasınıon liderliğini yaptığı Dravida Munnetra Kazhagam partisi meclis seçimlerinde büyük bir zafer elde etti.

Tamil Nadu, Hindistan’ın güneyinde yer alan bir eyalet. Eyaletin başkenti Chennai’di olan Tamil Nadu, Hindistan’ın en kalabalık altıncı eyaleti. Genellikle sol partilerce yönetiliyor.

Aytist olduğunu söyleyen Udhayanidhi Stalin’in filmleinin çoğunda eşirtlik, yoksulluğa isyan ve gericile karşı mücadeleler işleniyor. Stalin’in alıüı sayısız sinema ödülü var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx