Uzmanlar açıkladı! Delta varyantı sonrası aşıya yoğun ilgi

Paylaş

ABD’nin Louisiana eyaletindeki New Orleans kentinde, insanların Delta varyantı korkusuyla Covid-19 aşısı için daha motive olduğu sağlık çalışanlarınca doğrulandı.

Paylaş

Baş eczacı Floyd Talley, aşı randevularında büyük bir artış olduğunu ve aşının ilk çıktığı zamanki duruma dönüldüğünü söylüyor.

Paylaş

Aşılamaların ilk başladığı günden bu zamana geçen sürede aşıya olan ilginin azaldığı belirtiyor.

Paylaş

Bunun başlıca sebepleriyse Covid-19 aşısının henüz ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nden onay almaması ve vakaların düşüşüyle aciliyet duygusunun ortadan kalkması olarak gösteriliyor.

Paylaş

Öte yandan, yerel yetkililer aşıyı zorunlu kılmak yerine okullarda virüse maruz kalan öğretmen ve öğrencilere zorunlu karantina ya da ücretsiz izin gibi bazı tedbirlere başvuruyor.

Paylaş

Louisiana Devlet Üniversitesi, aşılanmamış öğrencilerden ayda bir negatif test sonucu isteyeceğini açıkladı. Eczacı Talley, bu tarz uygulamaların öğrencileri aşıya teşvik ettiğini belirtti.

Paylaş

Doktorlara göre, bu önlemler yeterli ve güçlü değil ancak aşıya teşvik konusunda etki yaratmaya başladı. Ponchatoula’da sekiz eczane sahibi Dana Antoon’a göre, ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nden onayın beklenenden geç gelmesi insanlarda aşı güvensizliği yaratarak süreci uzatıyor.

Paylaş

Antoon, “Gıda ve İlaç Dairesi’nden tam onay aldığında aşı talebinin büyük bir artış yaşayacağına güçlü bir şekilde inanıyorum” şeklinde konuşuyor.

koronavirüs aşısı aşı aşılama Delta varyantı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir