Thodex’in kurucusu Fatih Faruk Özer’in abisi gözaltına alındı

Sahibi Fatih Faruk Özer’in yurt dışına kaçtığı Thodex şirkete yapılan operasyonda, Özer’in abisi Güven Özer de gözaltına alındı. Gözaltına alınanların sayısı 68’e yükseldi.

Thodex'in kurucusu Fatih Faruk Özer'in abisi gözaltına alındı

Sahibi Fatih Faruk Özer’in 2 milyar dolar değerindeki kripto varlıkla yurt dışına kaçtığı iddia edilen Thodex Kripto Para Borsası’na yönelik operasyonda yeni bir gelişme daha yaşadı.

Soruşturma kapsamında, Özer’in abisi Güven Özer gözaltına alındı.

Kripto para şirketi Thodex’in hesaplarına erişilememesi ve şirket sahibi Fatih Faruk Özer’in, yurt dışına kaçması üzerine İstanbul Anadolu Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında şirket bünyesinde çalıştığı belirlenen 80 kişiden 68’i gözaltına alındı.

AA, adreslerde yapılan aramalarda ‘çok sayıda dijital malzeme ve dokümanın ele geçirildiğini’ aktardı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, Faruk Fatih Özer’in de arasında bulunduğu firari 12 zanlının yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

DHA’nın aktardığına göre, gözaltına alınanlar arasında şirketin bilgi teknolojilerinden sorumlu müdürü ile müşteri hizmetleri müdürünün de olduğu öğrenildi. Firmanın muhasebe müdürünün ise aranan kişiler arasında olduğu belirtildi.

KIZ KARDEŞİ ÇALIŞIYORMUŞ

Öte yandan, firari Fatih Faruk Özer’in kız kardeşi Serap Özer’in de firmada çalıştığı kaydedildi.

Firari Fatih Faruk Özer başta olmak üzere kız kardeşi, ağabeyi ve firmanın muhasebe müdürünün yanı sıra, şirketle bağlantısı olduğu tespit edilen 15 kişiyi arama çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir