S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl Hacklendi: Oyundan Sızıntılar Gelebilir

Çıkışı yılan hikayesine dönen, geliştirici ekibi Rusya işgalinden nasibini alan, hatta bir kısmı bizzat Ukrayna saflarında savaşa katılan S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl hacklendi. Geliştiriciler olası sızıntılara karşı uyardılar.

Geçtiğimiz yıl çıkış yapması beklenen, hatta yılın en iddialı oyunlarından olarak görülen S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl’in başına bir oyunun göreceğini hayal dahi etmediğimiz öyle felaketler geldi ki.

Oyun neredeyse çıkışa hazırken Rusya’nın Ukrayna’yı işgali başladı. Ukrayna merkezli bir stüdyo olan GSC Game World’de bundan nasibini aldı. Ofislerini boşaltıp evlerine çekilmek zorunda kalan geliştiricilerin bir kısmı savaş ve ölüm korkusu altında oyunu geliştirmeye devam ederken geliştiricilerin bir kısmı ise bizzat savaşa katılıp cepheye gittiler. Bu süreçte oyun da elbette ertelendi.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl şimdi ise hacklendi.

Oyunun resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamaya göre S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl hackerların hedefi oldu. Rus işgali başladığı günden beri siber saldırılarla uğraştıklarından bahseden geliştiriciler Rus hackerlar tarafından oyunun önemli verilerinin çalındığını belirtti.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl’den önemli sızıntılar görmemiz an meselesi olabilir.

Oyuncuları karşılaşabilecekleri oyun içi sızıntılara karşı uyaran geliştiriciler ayrıca bunlara itimat edilmemesi ve bunların sosyal mecralarda yayılmaması konusunda da oyunculardan ricada bulundu.

Oyunun belirlenen çıkış tarihinde ise şimdilik bir ertelenme yok.

Karşılaşılan tüm zorlukların ardından 2022’nin sonlarında çıkış yapması beklenen S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl 2023’ün Aralık ayına ertelenmişti. Büyük bir hacklenme ile karşı karşıya kalmış olan geliştiriciler buna karşın en azından şimdilik bir erteleme haberi vermiş değiller.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir