Osmangazi Köprüsü’nde yılın birinci yarısında ‘trafik garantisi’ aşıldı

Osmangazi Köprüsü’nde bu yılın ocak-haziran periyodu için trafik garantisi ölçüsü 40 bin iken ortalama trafik 45 bin 590 oldu. Böylelikle yolun garanti trafik karşılama oranı yüzde 114 olarak gerçekleşti.

Bakan Karaismailoğlu, toplumsal medya hesaplarında İzmir-İstanbul Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü’nün 2022’nin yılının birinci 6 ayına dair datalarını paylaştı. Karaismailoğlu, ocak-haziran ayı periyodunda Osman Gazi Köprüsü’nden 45 bin 590 aracın geçtiğini bildirdi. Böylece köprü araç geçiş garantisini yüzde 114’lük bir oran ile karşıladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “İzmir-İstanbul Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü ile yıllık 3 milyar TL tasarruf sağlıyoruz” dedi.

Otoyolun 1. kısmı olan Hersek-Orhangazi ortasında araç geçişi ise 44 bin 76 olarak açıklanırken bu kesitteki geçiş garantisi yüzde 110 ile gerçekleşti.

Otoyolun Orhangazi-Bursa Kuzey kısmında yüzde 144 araç geçiş garantisi karşılanırken bu yolu kullanan taşıt sayısı 50 bin 647 oldu. Bursa Batı-Balıkesir Batı güzergahını 6 aylık süreçte 23 bin 764 araç kullandı. Buradaki geçiş garantisi de yüzde 140 oldu.

Otoyolun 4’üncü kesitinde yüzde 75 araç geçiş garantisine ulaşılırken alandan 17 bin 199 taşıt geçiş yaptı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu hususla ilgili yaptığı paylaşımda, “İzmir-İstanbul Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü ile yıllık 3 milyar TL tasarruf sağlıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.