Muhittin Böcek’ten sağlık durumuna ilişkin açıklama: Çok iyi hissediyorum

Koronavirüs tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kendisini çok iyi hissettiğini belirterek “Kısa bir fizik tedavi sonrasında, en kısa sürede aşık olduğum Antalya’ma ve canımdan çok sevdiğim Antalyalılara hizmet için görevimin başına döneceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Muhittin Böcek'ten sağlık durumuna ilişkin açıklama: Çok iyi hissediyorum

Antalya Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesaplarından, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde tedavisi süren CHP’li Başkan Muhittin Böcek’in açıklamalarının yer aldığı video paylaşıldı.

Hemşerilerini hayatının en özel ve en anlamlı ‘merhabasıyla’ selamladığını dile getiren Böcek, “Öncelikle sağlığımın iyi olduğunu, kendimi çok iyi hissettiğimi belirtmek istiyorum. Dualarınızla desteklerinizle zor günleri geride bırakmayı başardım” ifadelerini kullandı.

Hastanede kendisini yalnız bırakmayanlara teşekkür eden Böcek, sağlığına kavuşmasını sağlayan Akdeniz Üniversitesi Hastanesinin çalışanları ile Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan’a da minnetlerini sundu.

Tedavisinin her aşamasında iyi niyetlerini yanında hissettiği hemşerilerine teşekkür eden Böcek, “Kısa bir fizik tedavi sonrasında, en kısa sürede aşık olduğum Antalya’ma ve canımdan çok sevdiğim Antalyalılara hizmet için görevimin başına döneceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum. Bunu bilmenizi istiyorum. Hepinizi çok seviyorum, çok yakında görüşmek üzere, sağlıkla kalın” diye konuştu.

17 AĞUSTOS’TA DUYURMUŞTU

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos’ta yaptığı paylaşımla Covid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu.

Böcek, takibinin yapıldığı hastanede sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül’de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül’de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek’e, daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.

Böcek, sağlık durumunun iyiye gitmesi üzerine 9 Kasım’da yoğun bakım ünitesinden normal servise alınmıştı.

Hayatımın en samimi, en anlamlı ‘Merhaba’sıyla sizleri selamlıyorum.
Doktorlarımızın emekleri ve sizlerin duaları sayesinde sağlığım yerinde. En yakın zamanda birlikte olacağız. MB#BizBirlikteGüçlüyüz pic.twitter.com/PdD3F7OrHy

— Muhittin Böcek (@BocekMuhittin) December 1, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir