Milli Gazete’de ‘Oğuzhan Asiltürk’ krizi

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün Erdoğan tarafından Sarayda baş başa iftara davet edilmesi Saadet Partisi cephesinde karmaşa yarattı. Saadet Partili Necdet Gökçınar, Mustafa Kasadar’ın Milli Gazete’deki yazılarına Asiltürk’ün baskısıyla son verildiğini duyurdu.

Milli Gazete'de 'Oğuzhan Asiltürk' krizi

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk ile iftarda bir araya geldi.

Dün akşam gerçekleştirilen buluşma, Cumhurbaşkanlığı resmi Twitter hesabından duyuruldu. Daha önce ocak ayında da bir araya gelen Asiltürk ile Erdoğan’ın görüşmesine ise Saadet Partisi’nden tepki geldi.

Bir dönem partide yöneticilik de yapmış olan Saadet Partili Ali Aktaş, “Asiltürk’ün Saadet’i saraya eklemleme çabası karşısında kendi hesabıma ‘yeni bir yol’ açmaya karar verdim. Mevcut düzeneğin bu açık pazarlık karşısında net bir tavır ortaya koyamamasını da yadırgıyorum. Saraya teslim olmak yok; yolumuzu tırnaklarımızla kazıya kazıya açacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, Saadet Partisi’nden yerel seçimde İBB Başkan Adayı olan Necdet Gökçınar, Twitter hesabından açıklamada bulundu. Milli Gazete’de yaşanan krizi gündeme getiren Gökçınar, “Muhterem Mustafa Kasadar hocamızın Milli Gazete’deki yazılarına Oğuzhan Asiltürk’ün gazete yönetimine talimatı ve baskısı üzerine son verildi. Hayırlı(!) olsun..” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce Asiltürk’ü evinde ziyaret etmişti. Erdoğan’ın ziyareti, Cumhur İttifakı’ndaki oy erimesine karşı ittifakı genişletme çalışmaları kapsamında Saadet Partisi’ne yakınlaşma olarak yorumlanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir