Metrelerce yükseklikte nefes kesen ‘ölüm yürüyüşü’

İngiliz YouTuber Paul Brown, Dorset’te tümseklerle dolu ve iki tarafı da eğilimli olan 49 metre yüksekliğindeki Old Harry Rocks isimli kayalık geçitte yaptığı nefes kesen yürüyüşün görüntüsünü yayınladı.

İngiliz YouTuber Paul Brown, ülkenin güneybatısındaki Dorset’in ünlü “Ölüm Kayalıkları’nda yürüyerek vefata adeta meydan okudu.

41 yaşındaki Brown, tümseklerle dolu ve iki tarafı da eğilimli olan 49 metre yüksekliğindeki Old Harry Rocks isimli kayalık geçitte yaptığı nefes kesen yürüyüşün görüntüsünü da yayınladı. Kolay bir spor ayakkabıyla yürüyüşü gerçekleştiren Brown, “Orada aptalca bir yanılgı yapsam öleceğini fark ettim” dedi.

Maceraperest adam, yolun eğimli olduğu yere geldiğinde aşağı bakarak eğilimin düşündüğünden fazla olduğunu fark edince yere çöküp geri dönerek uçurumun başında kendisini bekleyen arkadaşlarının yanına geri döndü. Arkadaşlarıyla çıktığı bisiklet seyahatinde kayalıların olduğu noktaya geldiklerini belirten Brown, bir müddet yürüdükten sonra bu fikirden hoşlanmadığını ve öleceğini düşündüğünü tabir ederek insanlara da bu geçitte yürümeme tavsiyesinde bulundu ve kaynaklıkların tellerle kapatılması gerektiğini söyledi.

Bugüne kadar çok sayıda kişi geçidi geçmeye çalışmış, çok sayıda kişi de denize düşerek hayatını kaybetmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.