Margaritis Schinas: Türkiye’ye yaptırımlar orta ve uzun vadeli olacak

Margaritis Schinas: Türkiye'ye yaptırımlar orta ve uzun vadeli olacak
Margaritis Schinas: Türkiye'ye yaptırımlar orta ve uzun vadeli olacak

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye yaptırım kararı alacağını belirtti. Schinas, yaptırımların kısa vadeli değil; orta ve uzun vadeli olacağını söyledi.

Margaritis Schinas: Türkiye'ye yaptırımlar orta ve uzun vadeli olacak

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, Avrup Birliği’nin (AB) Türkiye’ye yaptırım kararı alacağını ve bunların yalnız kısa vadeli değil; orta ve uzun vadeli olacağını ifade etti.

Yunanistan merkezli özel Skai TV kanalına konuşan Schinas, “Türkiye her şeyi yanlış yaptı. Yalnız Avrupa’yı değil; herkesi karşısına almak için elinden geleni yaptı. Bunun da maliyeti vardır” diye konuştu.

BBC Türkçe’nin aktardığı habere göre, 10-11 Aralık’ta toplanacak AB zirvesinde Türkiye’ye yönelik yaptırımların masaya yatırılacağından söz eden Schinas, “Bu uygulamalar yalnız kısa vadeli değil; orta ve uzun vadeli olacak ve Türkiye’nin AB ve ABD ilişkileri yeniden değerlendirilecektir” dedi.

Schinaz, “Son derece kritik bir aşamada bulunuyoruz. İlk devre AB’nin Aralık zirvesinde oynanacak. Ancak derin bir zamanlaması olacağından bunu daha geniş açıdan görmemiz lazım” ifadesini kullandı.

Schinas, şöyle konuştu: “Yunanistan’ın Türkiye konusunu Türk ve Yunan ilişkileri düzeyinden Türkiye-AB ilişkileri düzeyine çekmiş olmasının büyük bir diplomatik kazanım oldu.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*