İstanbul’da IŞİD operasyon: 10 gözaltı

İstanbul’da terör örgütü IŞİD’e yönelik düzenlenen operasyonlarda 10 kuşkulu yakalandı. Kentin yedi başka ilçesinde gerçekleştirilen baskınlarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Gayret Şube Müdürlüğü (TEM) grupları, terör örgütü IŞİD’in ülkedeki faaliyetlerine yönelik geniş çaplı çalışma gerçekleştirdi. Savcılıkça yürütülen soruşturma çerçevesinde bu sabah erken saatlerde operasyonun düğmesine basan emniyet üniteleri, Başakşehir, Bahçelievler, Esenyurt, Fatih, Esenler, Sultangazi ve Tuzla’da 10 farklı adrese baskın düzenledi.

Eş vakitli operasyonlarda, örgüt içerisinde çatışma bölgeleri ile iltisaklı faaliyet yürüttüğü tespit edilen, geçmiş periyotta çatışma bölgelerinde terör örgütü saflarında bulunan ve son süreçte Türkiye’ye yönelik hareketler yapabileceği bedellendirilen 10 kuşkulu yakalanarak gözaltına alındı.

Özel Harekat timlerince gerçekleştirilen baskınlarda, çok sayıda örgütsel doküman ile telefon ve bilgisayar üzere çeşitli dijital gerece el konuldu. İstanbul genelindeki örgütsel faaliyetlerine devam ettikleri tespit edilen şüpheliler, sorgulanmak üzere İstanbul Terörle Uğraş Şubesine getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.