İran başkanı Hamaney’in sıhhat durumu kritik

ABD basını, İran dini başkanı Ali Hamaney’in sıhhat durumuyla ilgili çarpıcı bir tez ortaya attı. Hamaney’in sıhhatinin kötüleştiği ve bir tabip grubunun nezareti altında olduğu öne sürüldü.

Halka açık buluşmaları iptal etti

Haberini Hamaney’in sıhhat durumunu bilen dört şahsa dayandıran New York Times, “Hamaney, önemli bir hastalığın akabinde, geçen hafta tüm toplantıları ve halka açık buluşmaları iptal etti.” dedi.

Konuyla ilgili kaynakların, “83 yaşındaki Hamaney, çok mide ağrıları ve yüksek ateş sonrası geçen hafta bağırsak tıkanıklığı nedeniyle ameliyat oldu.” dediği aktarıldı.

“Hamaney, 24 saat izleniyor”

Hamaney’in, konut ve ofis kompleksinde kurulan klinikte ameliyat olduğu kaydedilerek, “Bir hekim grubu tarafından 24 saat izleniyor.” denildi. İran dini başkanının sıhhat durumuyla ilgili öteki bir kaynağın da “Hamaney’in durumu geçen hafta kritikti, lakin düzeldi ve şu anda dinleniyor.” biçimindeki tabirine yer verildi.

“Doktorları endişeleniyor”

Aynı haberde, “Doktorları, onun yatakta bile oturamayacak kadar zayıf olduğundan endişeleniyor. Hamaney, yaklaşık iki hafta evvel Meşhed’e gitti.

Hamaney’in seyahatinin detaylarını bilen birine nazaran, yaşı göz önüne alındığında, bu son seyahati olabilir. Tahran’a döndükten kısa bir müddet sonra hastalandı ve durumu geçen hafta boyunca berbattı.” sözleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.