iPhone fotoğraf isim değiştirme nasıl yapılır?

Herhangi bir fotoğrafı / görseli, WhatsApp üzerinden belge olarak gönderirken veya bir e-postaya eklerken ismini değiştirme ihtiyacı ortaya çıkabiliyor. Bu kapsamda sıkça e-posta gönderen kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan birisi de, iPhone fotoğraf isim değiştirme işleminin nasıl yapılacağı oluyor.

iPhone ve iPad’lerde fotoğrafları isimlendirme olayı otomatik bir şekilde yapılıyor. Fotoğraflar uygulaması üzerinden herhangi birini açıp, bilgi butonuna tıkladığınızda ismini görebiliyorsunuz, ancak bu ismi değiştirmenize izin verilmiyor. Bunun için ihtiyacımız olan, Apple’ın geliştirdiği Dosyalar uygulaması.

Dosyalar uygulaması hem iPhone hem de iPad’lere yüklü olarak geliyor, ancak daha önce bu uygulamayı sildiyseniz App Store’a girerek kolayca geri yükleyebilirsiniz.

iPhone fotoğraf isim değiştirme en kolay yöntem!

  • İlk olarak Fotoğraflar uygulamasına girin ve ismini değiştirmek istediğiniz fotoğrafı seçin.
  • Söz konusu fotoğrafı / görseli açtıktan sonra sol alt tarafta bulunan “Paylaş” simgesine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan seçenekler arasından “Dosyalar’ı Kaydet” butonuna tıklayın.
  • Bu aşamada otomatik olarak Dosyalar uygulaması açılacak ve fotoğrafı nereye kaydetmek istediğinizi seçmenizi istenecek.
  • Tek yapmanız gereken kaydetmek istediğiniz konumu seçmek ve klasörlerin hemen altında yer alan kutucuğa tıklayarak fotoğrafın dosya ismini istediğiniz gibi ayarlamanız.

Bu dosyası birisine göndermek için WhatsApp uygulamasında “Belge” gönderme seçeneğine tıklamanız veya e-posta uygulamalarında doğrudan “Belge Ekle” diyerek Dosyalar uygulamasından fotoğrafı seçmeniz yeterli.

Bu yöntem iPad’lerde geçerli mi?

iPad fotoğraf isim değiştirme işlemini yapmak isteyen kişilerde, yukarıdaki yönergeleri takip ederek fotoğraflarının ismini kolayca yeniden düzenleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.