Ignis Nedir? IGNIS Ne İşe Yarar?

Ignis, Ardor Blockchain’e bağlantılı olan, alt veya çocuk zincir projelerinden biridir. Çocuk zincir olmanın bir sonucu olarak ise Ardor ve NXT’nin tüm işlevselliğini miras alır. Aynı zamanda proje benzersiz araçlar da eklemektedir. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Ignis nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Ignis nedir? IGNIS ne işe yarar?

Platform Ardor’un Blockchain’ine odaklı yeni nesil bir Blockchain haline gelmeyi amaçlamaktadır. Ardor ana zinciri işlemleri yürütmektedir. Ignis gibi “yavru” için güvenlik ve ölçeklenebilirlik imkanları sunmaktadır. Platformun çocuk zincirlerinde kendi para birimlerinin bulunduğunu belirtmek oldukça önemlidir.

Ignis nasıl çalışır?

Proje, bir varlık değişimi ve bileşik aşamaya kadar birçok sayıda çeşitli özellik ve işlevselliği kapsamaktadır. Aynı zamanda bu işlevlerin hiçbiri Ardor için doğal olarak mevcut değildir. Ignis, NXT’de bulunan güvenlik ve temel teknolojileri koruyarak daha fazla ilave özellik imkanı sağlamaktadır. Projenin Coin’leri karıştırma yönü de dikkate alınmaya değerdir. Platform tam bir anonim olmayı sağlamazken, kullanıcıların fonlarını rasgele haritalama yoluyla hızlı ve verimli bir şekilde karıştırmalarını sağlayan bir gizlilik özelliği mevcuttur. Bu karıştırma, kullanıcıların kendi alt zincirlerinde kullanıcı tanımlı Token’lar yaratmasına ve ticaret yapmasına imkan sunan Ignis para sistemiyle ilişkilidir. Aynı zamanda tüm bu “para”, DApp borsa özelliğini kullanarak ya da harici borsalar aracılığıyla serbest olarak işlem görebilmektedir. Bu, gelecek dönemlerde kendi yerel para birimine ihtiyaç duyacak herhangi bir şirketin üzerinde durması gereken önemli bir özelliktir. Projenin aşamalı özellikleri, aktarmalarla ilişkili koşullardan bağımsız şekilde, transferlerin ertelenen icradan faydalanmasını sağlar.

Örneğin, Ignis platformunda crowdfunded bir VCfirması çalıştırabilmek mümkündür. Şirket hisseleri, para toplamak için Ignis üzerinde satış yapabilmektedir. Aynı zamanda kredi portföyündeki VC firmasıyla yatırım yaptığı girişimler arasındaki ödemelerin nasıl yapıldığını da etkiler. Ödemeler diğer varlık sahiplerinin genelinin onaylamaları durumunda başarılı olabilmektedir. Bunun gibi spesifik koşullar, fikir birliğine dayalı süreçlerin çoğunun tamamen merkezsiz olabileceği birçok farklı iş modeline izin vermektedir.

Ignis nedir? IGNIS nasıl satın alınır?

Ignıs ile işlem yapılan borsalar; HitBTC, Bittrex, ProBit Global, Bitrue, AEX’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir. Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz IGNIS listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca IGNIS seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.