Gençlerbirliği, Arda Güler’deki hissesini devretmeye hazır!

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler’in golleri yalnızca Sarı-Lacivertli taraftarların değil, Gençlerbirliği’nin de yüzünü güldürüyor. Çünkü o attıkça piyasa pahası yükseliyor. Başşehir takımı de hem onu alt yapısından yetiştirmenin gururunu yaşıyor hem de gelecekte elde edeceği çıkarı nasıl harcayacağını planlıyor.

Transfer tahtası kapalı olan Gençlerbirliği’nin maddi zorluklarından yararlanmak isteyenler kulübün kapısını aşındırıyor. Lakin Gençlerbirliği’nin bu pahası ucuza vermeye hiç niyeti yok.

25-30 MİLYON EUROYU BULUR

Daha evvelki Gençlerbirliği İdaresi’nin kapısını çalan kimi futbol tacirleri, Arda’nın sonraki satıştan yüzde 20’lik hissesi için 1.5 milyon euro teklif etti. Yeni seçilen idareye ise bu hususta gelen teklifler 3 milyon euro.

Buna karşın Başşehir takımının idaresi, Arda’daki hissesini 5 milyon eurodan aşağı satmak niyetinde değil. Yapılan hesaplamalar genç oyuncunun 25-30 milyon euro civarında bir pahaya ulaşacağını gösteriyor. Başşehir takımı de bu mümkün kıymet üzerinden hesap yapıyor.

YASAK 40 MİLYONA KALKIYOR

Muhtemel bir satıştan gelecek para yeniden altyapıya harcanacak. İdare mutlaka bu parayı borç kapatmak ve transfer tahtasını açtırmak için kullanmayacak. Transfer tahtasını açtırmak için gerekli olan 40 milyon TL’lik kaynak, öbür yollardan karşılanacak.

Bu mevzudaki çalışmalar sürüyor. Arda Güler’in mümkün satışından gelecek para ise kulübü daha ileriye taşıyacak yatırımlara (gençlere) ayrılacak. Başşehir temsilcisi Gençlerbirliği’nin hala 180 milyon lira birikmiş borcu bulunuyor.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.