Galatasaray transferde gaza bastı! Satrafor, orta saha ve sağ bek tamam…

Transferde gaza basan Galatasaray’da son gün epeyce hareketli geçti. Haris Seferovic, sağ bek Leo Dubois ve çok istikametli orta saha Florian Grillitsch, son anda bir zıtlık olmazsa yeni dönemde Galatasaray forması giyecek.

Sarı kırmızılı idare dönem başlangıcının yaklaşmasıyla transfer operasyonlarına sürat verdi. Galatasaray’da pazar günü oldukça hareketli geçti. İdarenin üzerinde durduğu pek çok isimle muahede noktasına gelindi. Golcü Haris Seferovic, sağ bek Leo Dubois ve çok taraflı orta saha Florian Grillitsch, son anda bir aykırılık olmazsa yeni dönemde Galatasaray forması giyecek. Ayrıntılara bakalım…

1 SONUNDA SEFEROVIC!

Cimbom’un yeni golcüsü Haris Seferovic… Portekiz’de bugün son defa sıhhat denetiminden geçecek İsviçreli golcüde olumsuz bir bulguya rastlanmazsa yarın İstanbul’a gelecek. Benfica’ya 3 milyon Euro dolayında bonservis verilecek. İsviçreli golcü de 2.5 milyon Euro’ya iki artı bir yıllık mukavele imzalayacak.

2 ASLANIM DUBOIS…

Okan Buruk sağ bekini Lyon’da buldu. Buruk, iki kere ‘FaceTime’ sistemiyle görüştüğü Leo Dubois’u ikna etti. Lyon’a 2.5 milyon Euro ödenecek. Dubois üç yıllık kontrat imzalayacak. Nantes ve Lyon formalarıyla 235 maçta 9 gol-28 asist yapan Dubois’un ‘Léo’ olan ismi, Türkçede ‘aslan’ manasına geliyor.

3 JOKERIN İSMİ GRILLITSCH

Oliveira’nın akabinde ikinci orta saha da tamam… Hoffenheim ile kontratı biten ve bonservis sorunu bulunmayan 26 yaşındaki Avusturyalı orta saha Florian Grillitsch ile ön protokol imzalandı. Grillitsch, geçen dönem oynadığı 17 lig maçının 12’sinde stoper, beşinde ise orta saha olarak misyon aldı.

FAVORİ 10 NUMARA HARİT!

Üst üste değerli transferlere imza atan Galatasaray için yeni gaye 10 numara… Sarı kırmızılılar, pek çok isimle görüşüyor. Bunlardan biri ve favorisi Schalke 04’ten Amine Harit… Futbol dışı olaylarla sık sık gündeme gelen Fansa doğumlu Faslı Harit, mesleğinde yeni bir adım atmak istiyor. Galatasaray da bu isteği fırsata çevirmenin peşinde. Aman grubuna satın alma opsiyonlu kiralama teklifi ile gidildi. Karşılık bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.