Fransa’da yarış sırasında yüzücüleri denizanaları soktu

BFMTV’nin haberine nazaran, Marsilya kentinin kıyısında 100’den fazla amatör ve profesyonel yüzücünün yer aldığı gruplar, iki etaplı ve 5 kilometrelik parkurdan oluşan 24. Monte Cristo Gayreti yüzme aktifliği için denize atladı.

Kıyıdan biraz uzaklaştıktan sonra birinci grubun yarısından fazlası acı ve panik içinde çığlıklar atmaya başlayınca kurtarma takımları müdahale etti.

Yüzücülerin, güzergahları üzerindeki denizanası kolonisine çarptığı ve denizanaları tarafından sokulduğu anlaşılsa da grubun geri kalanı yarışı bırakmayarak yüzmeye devam etti.

Denizanalarının elektriğine kapılan yüzücüler, kıyıya çıkarılarak tedavi altına alındı.

Denizanaları ikinci grubu de soktu

Farklı bir noktadan suya atlayan ikinci takım de biraz ilerledikten sonra tekrar güzergahları üzerindeki deniz analarına çarptı, kurtarma grupları tekrar müdahalede bulundu.

Yarışmada yüzücülerden en az 80’i denizanaları tarafından sokulmuş oldu.

İnternette paylaşılan görüntülerde çok sayıda yüzücünün kol ve bacaklarında kızarıklık ve şişikler olduğu görülüyor. Bir yüzücünün, gülerek “biraz Titanik gibiydi” demesi dikkati çekti.

Fransız basını, denizanaları tarafından “sabote edilen” yarışın öteki kısımlarının, inançlı bir noktada yapılması için öğlenden sonraya ertelendiğini yazdı.

Marsilya’nın da dahil olduğu Fransız Rivierası bölgesindeki kıyılarda birkaç haftadır bilhassa rüzgarın tesiriyle denizanalarının toplandığı belirtiliyor.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.