Erdoğan’ın ziyaretinin detayları ortaya çıktı! İHA’ların Ukrayna’da üretilmesi için anlaşma imzalanacak

Ukrayna Savunma Bakanı Aleksey Reznikov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretiyle ilgili Ukrayna basınına açıklamalarda bulundu. Reznikov, Erdoğan’ın ziyareti kapsamında insansız hava aracı (İHA) Bayraktar TB2’lerin üretimi için Ukrayna’da fabrika kurulmasına yönelik bir anlaşma imzalanacağını söyledi.

“BAZI ANLAŞMALAR YAPACAĞIZ”

Reznikov, “Türkiye ile bugün yüksek askeri teknolojiler konusunu içeren bazı anlaşmalar yapacağız. Onlardan biri de Bayraktarların Ukrayna’da üretilmesi maddesi. Ukrayna’da üretilecek ve buradaki eğitim merkezinde pilotlar eğitilecek” şeklinde konuştu.

İHA MOTORLARINI UKRAYNALI FİRMA ÜRETECEK

Kendisinin imzalayacağı anlaşmaların daha sonra Ukrayna meclisine sunulacağını ifade eden Rezkinov, İHA’larda Ukraynalı bir firma tarafından üretilen motorların kullanılacağını ve Ukrayna’da üretileceği için İHA’ların artık Türk-Ukrayna Bayraktarları olarak anılacağını da ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna'da! Tüm dünyanın merakla beklediği görüşme başladıCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da! Tüm dünyanın merakla beklediği görüşme başladı Son Dakika! Ukrayna Savunma Bakanı: Rusya kabul ederse Doğu Ukrayna barış görüşmelerinin Türkiye'de yapılmasına hazırızSon Dakika! Ukrayna Savunma Bakanı: Rusya kabul ederse Doğu Ukrayna barış görüşmelerinin Türkiye’de yapılmasına hazırız Erdoğan'ın ziyaretinin detayları ortaya çıktı! İHA'ların Ukrayna'da üretilmesi için anlaşma imzalanacak

İhlas Haber Ajansı – Ekonomi

Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı, Fabrika, Ukrayna, Politika, Ekonomi, HaberRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.