Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Haddini bilmesi lazım

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Haddini bilmesi lazım
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Haddini bilmesi lazım

Cuma namazı çıkışında konuşan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na açtığı tazminat davası için “Haddini bilmesi lazım,” dedi. Koronavirüs aşısını örnek olmak için kendisinin de vurduracağını açıklayan Erdoğan, Çin dışında Rusya ile de aşı için görüşüldüğünü duyurdu.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Haddini bilmesi lazım

AKP’li Cumhrubaşkanı Tayyip Erdoğan, cuma namazını kıldıktan sonra cami önünde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’na açtığı son tazminat davasıyla ilgili konuşan Erdoğan, “Şu anda Cumhurbaşkanlığı makamında olan bir kişi olarak her şeyden önce eleştiri değil hakaret seviyesine çıkan ifadeleri nedeniyle hukuk içinde bu kişiye gerekli hesap sorulmalıdır. Avukatlarım da şu anda hukuk dairesinde gereken neyse bunun hesabını bu şahsa soruyorlar. Olay budur çünkü edep denilen bir şey var. Bu ülkede cumhurbaşkanı ve makamına nasıl konuşulur nasıl oraya mesajlar verilir bunu öğrenmesi lazım,” dedi.

Erdoğan, CHP İstanbul İl Başkanı ile ilgili ise “Başından beri her zaman temiz belediyecilik, ahlaki belediyecilik gibi şeyleri konuşan bu zat tabanına, seçtiği elemanlara sahip olamadığının göstergesidir. İstanbul İl Başkanlığı’nı yürüten bayan çok ciddi bir cezai durumla karşı karşıyadır. CHP’nin bir defa şirazesi kaybolmuştur, çıkmıştır. CHP istikametini kaybetmiştir. Bu istikameti toparlaması da artık çok zordur. Terör örgütleriyle kol kola yürüyen bir CHP ile tanıştık. Millet İttifakı adı altında ne bulursa yanına alıp bir şeyler oluşturmaya gayret eden CHP, bundan sonraki süreçte de kendisini toparlayamayacaktır,” dedi.

KORONAVİRÜS AŞISI

Koronavirüs aşısı konusuna da değinen Erdoğan, “Çeşitlilik ilkesi var. Uğur Bey (Şahin) ile bizzat görüştüm. Olay sadece Çin değil Rusya ile de görüşmeler var. Bu konuyla ilgili şahsen aşı olma konusunda sıkıntım söz konusu değil. Sağlığın söz konusu olduğu yerde bizler de ne gerekiyorsa yapmak durumundayız. Sağlık için gerekeni yapar, örnek olurum,” dedi.

Erdoğan Fransa Parlamentosu’nun Dağlık Karabağı tanıma kararını da şöyle eleştirdi: “Minsk Grubu bir arabulucu gruptur. Arabulucu bir grubun bağlayıcılığı olmayan bir yola tevessül etmesi manidardır. Fransa’nın arabulucu hüviyeti kaybolmuştur. Macron Fransa’nın başına beladır. Macron ile Fransa çok tehlikeli bir dönem yaşıyor. Temennim odur ki bir an önce Macron belasından Fransa kurtulsun., aksi takdirde sarı yeleklilerden kurtulamayacak. Yoksa bu da kırmızı yeleklilere dönüşebilir. Şu anda Aliyev’in Fransızların bir tavsiyesi oldu, Ermenileri bu kadar seviyorlarsa Marsilya’yı versinler. Ben de aynı tavsiyede bulunuyorum, olay bu kadar basit. Karabağ Azerbaycanlı kardeşlerimizin topraklarıdır. 28 yıldır buralar işgal altında.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*