Davutoğlu: Bu yaz son yaz

2023 yılında yapılması planlanan seçimlere ait de konuşan Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, “Bu yaz son yaz. Bırakın birileri lüks saraylarında, villalarında yaşamaya devam etsinler” dedi.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, memleketi Konya’da parti teşkilatıyla bayramlaştı.

Meram ilçesindeki konutunda düzenlenen bayramlaşma programında, açıklamalarda bulunan Davutoğlu, vatandaşların bayrama açlık ve yoksulluk feryatlarıyla girdiğini söyledi.

Başta Konyalıların bu yanlış sisteme karşı durması gerektiğini tabir eden Davutoğlu, şunları söyledi:

*Bayramda bayram sevinci yaşamıyoruz. Ülkemizin her bir yerine sirayet eden yoksulluk ve açlık feryatlarıyla bir bayrama girdik. Tahminen geçen sene kurban kesenlerin birden fazla bu yıl kurban kesemedi.

*Belki geçen sene torunuyla bayrama giren insanların birden fazla bu sene borçlu girdi, başı eğik girdi. Artık herkesten evvel bu yanlış giden nizama Konyalıların ‘dur’ demesi lazım. Çiftçimiz şu hasat mevsiminde dahi hüzünlü. Traktörüne mazot yetiştiremiyor. Çitçimiz toprağa gübresini atamamış.

*Esnafımız kredi borçları altında eziliyor. Bayanlarımız akşamları sofrasına aş koyma sıkıntısında. Onurlu yaşamak isteyen emeklilerimiz maaşlarıyla bir ayı nasıl geçireceklerini düşünüyor. Gençlerimiz yurt dışına gitmenin telaşı içerisindeler.

“CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINDAN BİR TAZİYE İLETİSİ BİLE YAYINLANMADI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya’da katledilen hekim Ekrem Karakaya’nın ailesine taziye iletisi yayınlanmamasını eleştiren Davutoğlu, “Bir tabibimiz geçen gün vazifesi başındayken katledildi. Hala Cumhurbaşkanlığı makamından bir taziye iletisi bile yayınlanmadı. Bu millet bayramlarda sevinçleri de hüzünleri de paylaşmayı bilir. Lakin her hususta konuşan Sayın Cumhurbaşkanı hekimimizin ailesine bir taziye bildirisi yayımlamamışsa acıları paylaşamaz duruma gelmişizdir. Millet yoksulluktan kıvranırken 2 kilo et yerine 200 gram et yiyin diyenler çıkmışsa. Şayet millet sofrasına ekmek koyamazken ‘porsiyonlarınızı küçültün bu daha sağlıklı diyenler çıkmışsa bu millet sahipsiz kaldığı inancına kapılır. Gelecek Partililer bu millete sahip çıkacaktır” dedi.

“SANDIK GELECEK SONRA YAZ GELECEK”

2023 yılında yapılması planlanan seçimlere ait de konuşan Davutoğlu, “Bu yaz son yaz. Bırakın birileri lüks saraylarında, villalarında yaşamaya devam etsinler. Bırakın görmek istemeyenler, bu milletten kopmuş olanlar bırakın milletimize gözlerini kapatmış olsunlar. Bırakın yolsuzluklarla zengini daha güçlü yoksulu daha yoksul yapanlar bırakın bu eforlarını sürdürsünler. Biz, bu milletin her bir ferdine sahip çıkmaya geliyoruz. Bu yaz son yaz dedim. Zira önümüzdeki yazın bir seçim göreceğiz. Yani sandık gelecek sonra yaz gelecek. Gerçek yazın gelmesi için sandığa gelecek çınarının mührünü vurdurmamız lazım” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.