CHP’li Tekin: CHP’nin cumhurbaşkanı adayı hazır

CHP'li Tekin: CHP'nin cumhurbaşkanı adayı hazır
CHP'li Tekin: CHP'nin cumhurbaşkanı adayı hazır

CHP’li Gürsel Tekin, CHP’nin cumhurbaşkanı adayının belli olduğunu ifade etti. Tekin, “Bugünden ilan etmeye kalkarsanız Millet İttifakı dışında dahil olabilecek birçok siyasi partinin de önünü kesersiniz” dedi.

CHP'li Tekin: CHP'nin cumhurbaşkanı adayı hazır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin katıldığı, CHP’nin cumhurbaşkanı adayının belli olduğunu söyledi. Tekin, bu ismin CHP’nin içinde herkesin kabul ettiği bir isim olduğunu ifade etti.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Youtube’da Polemik Haber’in konuğu oldu.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayının hazır olduğunu ifade eden Tekin, “Millet ittifakının lokomotifi CHP’dir. CHP sorumlu davranmak zorundadır. Yani sistemin bize dayatmış olduğu yüzde 50,1 ne yazık ki bunu gerektiriyor. Sayın genel başkanın buradaki çabası takdire şayan. Hiç o konuda bir eleştirim yok. Ama CHP’nin adayı olmaz olur mu? Elbette CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı var” ifadelerini kullandı.

“Ama adayınızı bugünden ilan etmeye kalkarsanız Millet İttifakı dışında dahil olabilecek birçok siyasi partinin de önünü kesersiniz” diyen Tekin, şöyle devam etti:

“Yoksa CHP’nin cumhurbaşkanı adayı hazır. Buna emin olun. Ama bu sadece bizim kendi partimiz içinde, partimizin mutfağında hepimizin kabul ettiği bir isim. Ama aynı adayın Millet İttifakı için bugünden kabul görüp görmeyeceğini bugünden karar verirsek tam da Cumhur İttifakı’nın isteyeceği tuzağa düşeriz. Kimse merak etmesin CHP’nin cumhurbaşkanı adayı hazır.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*