CHP’li Atilla Sertel’in infaz muhafaza memuru palavrası ortaya çıktı

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in “İnfaz ve müdafaa memurlarının tayinleri ödenek yetersizliği nedeniyle durduruldu” argümanlarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

ADALET BAKANLIĞI YALANLADI

Adalet Bakanlığına bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in savlarına ait yapılan açıklamada, atamaların ceza infaz
kurumlarına 5 bin 455 kontratlı durum istihdamı sonucunda yapılacak yerleştirme süreçlerinin tamamlanmasının ve atandıkları ceza infaz kurumlarının faaliyete geçmesinin akabinde gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Hizmete yeni açılması planlanan ceza infaz kurumlarının işçi muhtaçlığının karşılanması emeliyle mevcut faaliyette bulunan kurumlarda vazife yapıp da muhtaçlıktan ötürü geçmiş yıllarda naklen atama talepleri kabul edilemeyen infaz ve muhafaza memurlarının naklen atama taleplerinin karşılanması hedefiyle talep toplanarak tercihlerine uygun olarak atamaları yapılmış, açıktan alımı düşünülen infaz ve müdafaa memurları ise naklen atamaları yapılan infaz ve muhafaza memurlarının bulundukları ceza infaz kurumlarına planlanmıştır.

ATAMALAR YENİ ÇALIŞANLAR İLE BİRLİKTE YAPILACAK

Bu çalışma ile hem uzun yıllardır misyon yaptıkları kurumların işçi gereksiniminden ötürü naklen atanma talebi kabul edilemeyen işçilerin taleplerinin karşılanması hem de yeni açılacak ceza infaz kurumlarının büsbütün yeni işçilerden oluşmasının önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Bu çerçevede atamaları/yerleştirilmeleri yapılanların vazife yaptıkları kurumlardan ayrılışları, hizmette rastgele bir aksaklığa sebebiyet verilmemesi ismine anılan ceza infaz kurumlarına yapılacak olan 5 bin 455 kontratlı konum istihdamı sonucunda yapılacak yerleştirme süreçleri tamamlandıktan ve atandıkları ceza infaz kurumları faaliyete geçtikten sonra gerçekleştirilecektir. Ödenek imkânlarının yetersizliği nedeniyle atamaların durdurulduğu savı muhakkak gerçeği yansıtmamaktadır”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.