CEO İlker Baş gözaltına alınmıştı: Sabah’ın VeBitcoin hakkında övgü dolu ‘haberi’ ortaya çıktı

Sabah gazetesinde, MASAK tarafından hesaplarına bloke konulan ve yöneticileri hakkında inceleme başlatılan VeBitcoin CEO’su İlker Baş ile yapılan röportaj ortaya çıktı. Gazetede, VeBitcoin sitesi hakkında “yeniliklerini her gün artıran başarılı bir teknoloji firması” ifadeleri kullanılıyor. Ayrıca VeBitcoin’in Türkiye’deki önemli bir açığı ve endişeyi ortadan kaldırdığı iddia ediliyor.

CEO İlker Baş gözaltına alınmıştı: Sabah'ın VeBitcoin hakkında övgü dolu 'haberi' ortaya çıktı

MASAK tarafından hesaplarına bloke konulan ve yöneticileri hakkında inceleme başlatılan VeBitcoin CEO’su İlker Baş’ın, Sabah gazetesinde röportajı ortaya çıktı. Gazete, VeBitcoin sitesi hakkında “yeniliklerini her gün artıran başarılı bir teknoloji firması” ifadeleri kullandı.

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, kripto para platformu Vebitcoin’in Türkiye’deki finansal kuruluşlardaki hesaplarını bloke etti. DHA’nın aktardığına göre, VeBitcoin’in CEO’su İlker Baş gözaltına alındı.

Baş’ın daha önce Sabah gazetesinde yayımlanan bir röportajı ortaya çıktı.

Sabah gazetesinde, MASAK tarafından hesaplarına bloke konuşan VeBitcoin sitesi hakkında “yeniliklerini her gün artıran başarılı bir teknoloji firması” ifadeleri kullanılıyor.

Ayrıca VeBitcoin’in Türkiye’deki önemli bir açığı ve endişeyi ortadan kaldırdığı iddia ediliyor.

ceo-ilker-bas-gozaltina-alinmisti-sabah-vebitcoin-in-reklamini-yapmis-868404-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir