Cemaat namazda secdeye gidince çantayı çaldı

İstanbul Beyoğlu’nda mescitte namaz kılan bir kişinin, içinde yaklaşık 15 bin lira kıymetindeki cep telefonu ile 90 bin lira bulunan çantası çalındı. Namazda secdeye gittiği sırada çantanın çalınması güvenlik kamerasına yansıdı.

Beyoğlu’ndaki Taksim Camii’ne akşam namazını cemaatle kılmak için yeğeni Onur Kılıçoğlu birlikte gelen Emin Kılıçoğlu, içinde yaklaşık 15 bin lira kıymetindeki cep telefonu ile 90 bin lira bulunan el çantasını yanı başına koydu.

Namaza duran cemaatin ortasında bulunan kuşkulu, cemaatin secdeye gitmesini fırsat bilerek çantayı aldı. Kuşkulu, çantayı aldıktan sonra mescitten ayrıldı.

Namaz bittikten sonra çantasının yerinde olmadığı gören Emin Kılıçoğlu, caminin güvenlik kameralarını izlediğinde, cemaatin secdeye gittiği sırada çantasının bir kişi tarafından çalındığını gördü. Polis Merkezi’ne giden Kılıçoğlu, çantasını çalan şüpheliden şikayetçi oldu.

“GÜVENLİK VAZİFELİSİ TELEFONLA OYNUYOR”

Yaşananları anlatan Onur Kılıçoğlu şunları söyledi:

Akşam namazını kılmak için amcamla bir arada Taksim Camii’ne gittik. Amcam çantasını yanına bıraktı. Çantanın içinde yüksek modellik telefonu ve yaklaşık 90 bin TL para vardı. Üçüncü rekatta secdeye giderken bir kişi çantayı alıp gidiyor.

Namaz bittikten sonra cemaatten bir kişi amcama, çantanın biri tarafından alındığını söyledi. Polis merkezi amirliğine giderek, çantayı çalan bireyden şikayetçi olduk.

Aynı kişinin yeniden tıpkı mescitte birebir gün cemaatin ayakkabısını da çaldığını öğrendik. Caminin kamera odasındaki güvenlik görevlisinin kameraları izlemek yerine telefonla oynadığını gördük” (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.