Çaldığı çantada koronavirüs aşısı olduğunu anlayınca geri bıraktı: Üzgünüm, bilmiyordum

Çaldığı çantada koronavirüs aşısı olduğunu anlayınca geri bıraktı: Üzgünüm, bilmiyordum

Posted by

Hindistan’da bir kişi, içinde 1700 dozdan fazla Covishield ve Covaxin aşısının bulunduğu çantayı alıp kaçtı. Aşı dolu çantayı çalan hırsız, aynı gün içinde “üzgünüm, bilmiyordum” yazılı not koyarak çantayı eyalet karakolunun yakınındaki bir kafede başka bir kişiye teslim etti.

Çaldığı çantada koronavirüs aşısı olduğunu anlayınca geri bıraktı: Üzgünüm, bilmiyordum

Hindistan’ın Haryana eyaletinde, yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısıyla dolu çantayı çalan hırsız, aynı gün çantayı geri bırakarak “üzgün olduğunu ve çantanın içinde aşı olduğunu bilmediğini” söyledi.

NDTV’nin haberine göre, Haryana’da bulunan Jind General Hastanesinde yaşanan olayda, hırsızın, içinde 1700 dozdan fazla Covishield ve Covaxin aşısının bulunduğu çantayı alıp kaçtığı belirtildi.

Haberde, aynı gün içinde hırsızın içine “üzgünüm, bilmiyordum” yazılı not koyarak çantayı eyalet karakolunun yakınındaki bir kafede başka bir kişiye teslim ettiği aktarıldı.

Hırsızın, kafedeki kişiye çantanın içinde polise götürmesi gereken yiyeceklerin olduğunu ancak kendisinin bir işi çıktığını söylediği ve söz konusu kişiden çantayı karakola bırakmasını rica ettiği kaydedildi.

Hırsızın yakalanması için soruşturma başlatıldı.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir