Bülent Arınç’tan partisine sert kelamlar: ‘Kral çıplak demenin zamanıdır’

“Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden” başlıklı toplantıya katılan eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Lideri Bülent Arınç, AKP’li milletvekillerinin toplantıya iştirak göstermemesini sert bir lisanla eleştirdi.

Vekillerin, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile tıpkı ortamda görülmekten korktuğunu söyleyen Arınç, “Ben bu türlü bir fotoğrafı nasıl izah ederim diyorlar. Korkuyorlar. Fikirlerine güvenen beşerler hiçbir şeyden korkmaz” diye konuştu.

“Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan” sözlerini kullanan Arınç, şunları kaydetti:

“Majestelerinin gazetecileriyle bazen baş başa gelirler havanın hoşluğundan suyun berraklığından bahsederler. O sırada da kimi ufak tefek şeyler konuşurlar. Zannedersiniz ki bir şey söyledi. Majestelerinin gazetecilerine havanın hoşluğundan, suyun berraklığından bahsetmek kâfi değil. Öksürmenin vaktidir, bağırmanın vaktidir, ‘kral çıplak’ demenin vaktidir.”

Arınç, şunları söyledi:

“Ben 1995’te parlamentoya girdim. 5 devir aralıksız parlamentoda kaldım. Siyasi hayatım çok evvelden başladı. Siyasi hayatında 4 partisi kapatılmış bir kişi konuşuyor. Birebir siyaset ve propaganda yapmayı tercih ettik. Herkese fikrimizi anlatmalıydık, herkesi dinlemeliydik. Hiçbir paneli kaçırmadık. Hiçbir açık oturuma gitmemezlik etmedik. Hiçbir biçimde, hiçbir toplantıda fikrimizi açıklamaktan geri kalmadık. Her yerde var olmak bizi görünür, fikirlerimizi bilinir kıldı.

AK Parti’nin kuruluşunda bütün toplantılara gittik. Bilhassa ben. Ben milletvekili bile değilim, 90’lı yılların başında Dinamit Programı’na katıldık. Biz oralara koşarak gittik. Hakkımızda o denli yanlış algılar vardı ki… Fakat biz bu ülkenin akıllı, düzgün siyaset yapan insanları olarak laikliğin ne manaya geldiğini söylemeye çalışıyorduk. Lakin laiklik yerine laikçi kesilen bir ekip beşerler bizi bir grup peşin kararlarla bizi mahkum ediyordu.

AK Partililer bu tıp toplantılara kesinlikle katılmak zorundalar. Katılmazlarsa eksik kalırlar. Bu toplantıya AK Partili sıfatıyla gelmedim. Meclis Lideri sıvatıyla davet edildim. Bu toplantıda keşke AK Partililer de olsaydı. Zaman çok değişti. Artık oraya gidersek bir tarafta Kılıçdaroğlu olacak, bir tarafta başka… “Ben bu türlü bir fotoğrafı birilerine nasıl izah ederim” diyorlar. Korkuyorlar… Bu çok yanlış. Fikirlerine güvenen beşerler hiçbir şeyden korkmaz. Sütten çıkmış ak kaşık da değiliz. Niçin buraya gelemesin birtakım beşerler? Paranoya var; orada olursam mahvoldum, bittim.

“KRAL ÇIPLAK DEMENİN VAKTİDİR”

Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın vaktidir. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah yürekli olana izzet verir. 

Ben burada bulunmam Türk Demokrasi Vakfı’nın kuruluş yıl dönümü kutlamaya iştiraktır. Altılı masa ve onların temsil ettikleri ittifak her biri benim katımda saygındır. Fikirlerine saygılıyım. Onlar üzere düşünmüyorum fakat bu fikirlerimi ayrıyeten bir masada konuşma imkanımız olur. Burada onların hazır bulunması bir mazhariyettir. Hazır bulunmayanlar açısından da yalnızca üzülüyorum. Gittikleri yolun yol olmadığını söylüyorum. 

“BU LAF EBESİ ADAMLARDAN NE VAKİT KURTULACAKSINIZ?”

Televizyon programlarında onların ismine konuştuklarını zannettiğimiz beşerler AK Parti’ye yarayışlı işler yapmıyorlar. Her konuşmalarıyla AK Parti’yi daha da aşağı çekiyorlar. Onlar temsil etmesin partimizi, siz temsil edin. Ey genel lider yardımcıları ey bir diğeri “Partimizin kanısı budur diye neden çıkmıyor, konuşmuyorsunuz?” Her şeyi çok bildiğini zanneden bu laf ebesi adamlardan ne vakit kurtulacaksınız?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.