Bu türlü Bir Yanılgı Yok! 700 TL Bedelindeki FIFA 23, 1 TL’ye Satıldı: Yanılgıyı Gören Yaşadı

FIFA 23 için meraklı bekleyiş sürüyor. Milyonlarca oyun sever şimdiden sipariş oluşturmuş durumda. Yeni oyunun fiyatı bölgeden bölgeye değişiyor, ülkemizde ise 699 TL olarak belirlendi.

1 TL’YE SATIŞA ÇIKARDILAR

Bu gelişmelerin ışığında Electronic Arts tarafından yapılan büyük bir yanılgı fırsata döndü. Electronic Arts FIFA 23’ü Hindistan’da 4.80 rupi karşılığında satışa çıkardı. Bu ölçü da yaklaşık olarak bugünkü kurla1.09 TL‘ye karşılık geliyor.

BÜYÜK YANILGIYI FIRSATA DÖNÜŞTÜRDÜLER

Yapılan büyük yanılgıyı fark eden şirket çabucak harekete geçerek yanılgıyı düzeltti. Lakin yanılgı düzeltilene kadar binlerce kişi FIFA 23’ü 1 liraya almış oldu.

YÜZDE 99.98 İNDİRİMLER ALDILAR

Normalde oyunun Hindistan’daki fiyatı 3 bin 399 rupi olarak belirlenmişti. Ultimate Edition ise 4.799 rupilik (1.085 TL) fiyat etiketine sahip. Yapılan yanlışla birtakım şanslı sayılabilecek bireyler oyunu yüzde 99.98 indirimle almış oldu.

EK FİYAT TALEBİ OLMAYACAK

Yapılan büyük kusur sonrası açıklamalarda bulunan şirket, yanlışın sorumlusu olduklarını ve indirimli satılan eserlerden ek fiyat talep etmeyeceklerini belirterek, “Birkaç hafta evvel, ezkaza Epic Games Store’da FIFA 23’ü yanlış ön sipariş fiyatı ile sunarak kendi kalemize epeyce harika bir gol attık. Bu bizim yanlışımızdı ve bu fiyattan yapılan tüm ön alım süreçlerini onayladığımızı bildirmek istiyoruz.” tabirlerini kullandılar.

Öte yandan FIFA 23 ile birlikte EA Sport ve FIFA yollarını ayırıyor. Fakat bu durum EA’nın futbol oyunlarını bırakacağı manasına gelmiyor. Futbol oyunlarını yapmayı sürdürecek olan şirket bundan bu türlü EA Sports FC ismini kullanacak. Öbür yandan FIFA da oyun dünyasına devam etmekte kararlı.

FIFA 23 TÜRKİYE SATIŞ FİYATI NE KADAR?

Futbol severlerin ilgilendiği oyunun PlayStation 5 versiyonu 800 TL’ye ön siparişe sunuldu. 21 Ağustos’tan evvel ön sipariş verdiğiniz taktirde FIFA World Cup FUT Hero eşya ikramının de ekleneceği Ultimate Edition ise 1000 TL.

PC için ise, FIFA 23’ün standart sürümü Steam’de tekrar 699 TL, Ultimate sürümü ise 899 TL’den ön siparişe açıldı.

FIFA 23 NE VAKİT ÇIKACAK?

EA Sport yetkilileri, oyunun tanıtım görüntüsünü paylaştı ve çıkış tarihini de açıkladı. Yapılan paylaşıma nazaran FIFA 23, 30 Eylül’de oyunseverlerle buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.