Boğaz manzaralı evinden ‘evde kal’ çağrısı yapan Arzu Sabancı’dan açıklama

Boğaz manzaralı evinden yaptığı ‘evde kal’ çağrısıyla tepki çeken Arzu Sabancı, “Tek amacım iyi niyetle insanları korumaktı” dedi.

Boğaz manzaralı evinden 'evde kal' çağrısı yapan Arzu Sabancı'dan açıklama

Boğaz manzaralı evinden yaptığı ‘evde kal’ çağrısıyla tepki çeken Arzu Sabancı açıklama yaptı. Sosyal medyada ‘Biz de senin gibi yalıda otursak evden çıkmayız’ şeklinde mesajlar aldığını belirten Sabancı, “Tek amacım iyi niyetle insanları korumaktı” dedi.

Sabah gazetesinden Tuğba Kalçık’a konuşan Arzu Sabancı, tepki çeken “Aşı da olsanız, hastalığı geçirmiş, antikorunuz da olsa risk her zaman var. Evde kalmaya, işiniz müsaade ediyorsa sokağa çıkmamaya, çift maske ve mesafeye devam… Tam kapanma olmasa bile biz kendi irademizle tam kapanma yapabiliriz…Yaz aylarını, güzel günlerin hayalini kurarak, umudumuzu kaybetmeden… Sakın evde sıkıldık demeyin. Rahat nefes aldığını güne… Evinizde olduğunuza şükrederek, evde kalmaya devam” ifadelerine ilişkin şunları söyledi:

“‘Çok zor ve acılı bir süreç. İnsanlar zor nefes alarak, ateşler içinde hastane odasında bir saati yaşasalar, 365 gün evde kalmaya razı olurlar. Lütfen herkes kendisini korusun. Allah bu hastalıkla mücadele edenlere de yardım etsin. Benim tek amacım iyi niyetli olarak ‘evde kal’ çağrısı yaparak salgın sürecinde insanları korumaktı.”

Arzu Sabancı’nın oğlu Hacı Sabancı da salgın günlerinde Boğaz manzaralı evinden spor fotoğrafıyla ‘Sakin ol champ…’ paylaşımıyla tepki toplamıştı.

***

NE OLMUŞTU?

Arzu Sabancı önceki gün sosyal medya hesabından Boğaz manzaralı evinin manzarasının görselini paylaşarak insanlara evde kalma çağrısı yapmıştı.

Sabancı, “Aşı da olsanız, hastalığı geçirmiş, antikorunuz da olsa risk her zaman var. Evde kalmaya, işiniz müsaade ediyorsa sokağa çıkmamaya, çift maske ve mesafeye devam… Tam kapanma olmasa bile biz kendi irademizle tam kapanma yapabiliriz…Yaz aylarını, güzel günlerin hayalini kurarak, umudumuzu kaybetmeden… Sakın evde sıkıldık demeyin. Rahat nefes aldığını güne… Evinizde olduğunuza şükrederek, evde kalmaya devam” ifadelerini kullanmıştı.

Boğaz manzaralı evinden ‘evde kal’ çağrısı yapan Arzu Sabancı sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekmişti.

bogaz-manzarali-evinden-evde-kal-cagrisi-yapan-arzu-sabanci-dan-aciklama-867976-1.

Fotoğraf: Instagram

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir