Birinci kurbanlıklar İstanbul’a geldi

İslam alemi Kurban Bayramı için geri sayıma başladı.

9 Temmuz’ta başlayacak bayramdan evvel kurban pazarlıklarında da hareketlik arttı.

Anadolu’nun çeşitli kentlerinde yetiştirilen kurbanlıklar büyük kentlere taşınmaya başladı.

İstanbul’daki müşterileri için yola çıkan kurbanlıklar da Sultanbeyli’deki kurban satış ve kesim merkezine ulaştı.

Veteriner ve zabıta gruplarının gerekli denetimlerinin akabinde kurbanlıklar alana alınmaya başladı.

Tüm ayrıntılar düşünüldü

DHA’nın haberine nazaran tüm ayrıntıların düşünüldüğü kurban satış ve kesim merkezinde hem satıcılar hem de alıcılar için birçok alan faaliyete sokuldu. Kurban satış ve kesim merkezinde berber, duş, mescit, bebek bakım odası, kurban kayıt ofisi, inançlı ödeme noktası, veteriner, elektronik kantar üzere tüm ayrıntılar düşünüldü.

Ayrıca belediye tarafından kurban alanına fiyatsız servis imkanı da sağlandı.

Cumartesi ve pazar günleri kent meydanından saat 10.00 ile 17.00 ortasında her saat başında fiyatsız servis kaldırılacak.


Kurban kesim kayıtları devam ediyor

Diğer taraftan kurban kısmı için alanda 5 ünite oluşturuldu ve kayıtlar da alınmaya başlandı.

Belediye Lideri Hüseyin Keskin alanla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bu sene de kurban satış ve kesim merkezimizi tüm ayrıntıları düşünerek hazır hale getirdik. Birinci kurbanlıklar da merkezimize giriş yaptı.

Bu sene de Sultanbeyli’yi tercih eden tüm kurban satıcılarımıza güzel geldiniz diyorum. Hemşehrilerimiz ve kurban satıcılarımız için her ayrıntıyı düşündük.

Merkezimizde mescit, berber, banyo, dinlenme noktası ve fiyatsız internet erişimi üzere imkanlar sağlayacağız. Beş ünitemizle de kurban kesim hizmeti sunacağız.

Ben şimdiden Kurban Bayramı’na daima birlikte hayırla ulaşmamızı temenni ediyor, tüm hemşehrilerimin bayramını kutluyorum” dedi.

“Burada her şey mevcut”

Sultanbeyli’ye gelen kurban satıcısı, “Belediyenin imkanlarından ötürü mutluyuz. Hayvanların çadırları yapılmış. Kesim alanı var, abdesthane var, namaz yeri var burada her şey mevcut” dedi.

Başka bir kurban satıcısı, “Bu pazara yeni geldim. Birinci kere geliyorum. Burada bir sistem var. İstanbul’da daha evvelden gitmiş olduğum pazarlardan daha hoş. 28 hayvan getirdim 12 de sonradan gelecek” dedi.

Alandaki hizmetlerden şad kaldığını belirten kurban satıcısı, “Kesimden de hizmetten de mutluyuz. Etraf vilayetlerinde pazarları var fakat burası bizim için daha güzel. Önemli halde hizmetleri var. Güvenlik konusunda da zahmetimiz yok. Bu sene satışlardan beklentimiz daha âlâ olması” diye konuştu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.