Biden, Kovid-19 Aşı Seferberliği Başlattı

ABD Başkanı Joe Biden: “Zaten çok fazla bölünmüş olan ülkemizin, bir de aşılı-aşısız diye bölünmesini istemiyorum” dedi.

ABD Başkanı Joe Biden, ülkenin bağımsızlık günü olan 4 Temmuz’a kadar yetişkinlerin yüzde 70’inin Kovid-19 aşısı olması için 1 aylık seferberlik ilan ettiklerini açıkladı. Biden, ülkesinin, aşılı-aşısız diye ikiye bölünmesini istemediğini ifade etti.

Beyaz Saray’da gerçekleştirdiği basın toplantısında, ülkede Kovid-19 salgını ve aşılama çalışmalarında ki son durum hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ülkedeki yetişkinlerin yüzde 52 oranında Kovid-19’a karşı tam aşılı olduğuna dikkat çeken Biden, 4 Temmuz’a kadar bu oranı yüzde 70’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

“ÜLKEMİZİN BİR DE AŞILI-AŞISIZ DİYE BÖLÜNMESİNİ İSTEMİYORUM” 

ABD Başkanı Joe Biden, “Bugün, Amerikalı yetişkinlerin yüzde 70’inin aşılanması için bir aylık seferberlik ilan ediyoruz. Herkes üstüne düşeni yaparsa 4 Temmuz’da COVID-19’dan bağımsızlığımızı ilan ederiz” ifadelerine dikkat çekti.

Ülkenin bazı bölgelerinde aşı karşıtlığına da değinen Biden, “Zaten çok fazla bölünmüş olan ülkemizin, bir de aşılı-aşısız diye bölünmesini istemiyorum” dedi.

Joe Biden, Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in güney ve orta batı eyaletlere “ulusal aşı turları” düzenleyeceğini, Harris’e bu turunda eşi Jill Biden, Harris’in eşi Douglas Emhoff ve bazı kabine üyelerinin de eşlik edeceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir