Antalyaspor, Fernando, Boffin ve Güray Vural ile kontrat uzattı

Süper Lig gruplarından FT Antalyaspor, Fernando Lucas Martins, Ruud Boffin ve Güray Vural ile kontrat yeniledi.

FT Antalyaspor, mukavelesi biten Belçikalı kaleci Rudd Boffin ile 1+1 yıllık, 1 yıllık daha kontratı bulunan Güray Vural ve Brezilyalı Fernando Lucas Martins ile kontratlarını birer yıl uzattı. Döşemealtı Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlenen imza merasimine FT Antalyaspor Asbaşkanı Fesih Tamince, ve İdare Konseyi Üyesi Sami Güral katıldı.

Törende konuşan Antalyaspor İdare Şurası Üyesi Sami Güral, muvaffakiyet geçen geçen dönemin akabinde yeni dönem çalışmalarına devam ettiklerini bildirdi.

Mevcut kadroyu koruyup kadroya yeni destekler yaptıklarını lisana getiren Güral, “Güray ve Fernando’nun bir yıllık kalan mukavelesini 2 yıl olarak revize ettik. Boffin’de 1+1 olarak 2 yıl mukavele imzaladık. Bunun dışında Ömer Toprak, Alperen Uysal ve Soner Aydoğdu transferlerini yaptık. Antalyaspor’umuza iyi olsun” dedi.

Güral, Wright ile transfer görüşmelerin devam ettiğini belirterek, yeni transfer sürprizleri yapabileceklerini tabir etti.

Antalyaspor Asbaşkanı Fesih Tamince ise Antalyaspor’un gelecek dönem çok argümanlı olacağının altını çizerek, yeni transferlerin iyi olmasını diledi.

GÜRAY VURAL: AİLECEK ÇOK SEVİYORUZ

Sözleşmesini uzatan Güray Vural, bir yıllık olan mukavelesini bir yıl daha uzattığını tabir ederek, “Antalyaspor’u kenti, camiayı ailecek çok seviyoruz. Geçen yıl göstermiş olduğum performansın bu yılda daha güzelini gösteririm. Onun için buradayım. Her iki taraf içinde iyi olsun” diye konuştu.

“A ULUSAL GRUP HEDEFİ”

Daha evvel A Ulusal Ekibe katıldığını hatırlatan Vural, “Yine Ulusal Grup için gayretimi vermeye devam edeceğim. Takdir hocamızın. Şu an gençleşme operasyonu var. Ben her vakit orası için uğraş vermeye devam edeceğim” dedi.

Kaleci Boffin ise Antalyaspor ile yeni mukavele imzaladığı için çok memnun olduğuna değinerek, hoş bir dönem geçireceklerini söz etti.Transfer periyodunda Antalyaspor ile hiç bağını koparmadığını tabir eden Boffin, daima bağlantı halinde olduğunu, yaptığı tatilin akabinde Antalyaspor’la mukavele imzaladığını kaydetti.

FERNANDO: HİÇBİRİMİZİN KUŞKUSU YOK

Türkçe, ‘Merhaba’ diyerek kelamlarına başlayan Fernando, “Kontratımı yenilediğim ve tekrardan Antalyaspor’da olduğum için memnunum. Geçen sene hoş bir dönem geçirdik fakat bu sene daha uygun bir dönem geçireceğimize hiçbirimizin kuşkusu yok. Kontratımı yenilerken de buna olan inancım benim rehberim oldu. Burada olduğum için çok mutluyum” dedi.

“MİSAFİRPERVERLİK TESİRLİ OLDU”

Transfer sürecinin gecikmesinin sorulduğu Fernando, “Burada çok süratli bir adaptasyon süreci yaşadım. Buraya geldiğim andan itibaren herkes beni konutumda üzere hissettirdi. Buradaki bu misafirperverlik benim kararlarımda tesirli oldu. Bu sene daha düzgün dönem geçireceğimize olan inancım benim başka teklifleri itip burayı seçmemde tesirli oldu” açıklamasında bulundu.

DİĞER TRANSFERLER

Güney grubu dış transferde takımına İstanbulspor’dan kaleci Alperen Uysal, Göztepe ‘den orta saha Soner Aydoğdu ve Werder Bremen’den defans oyuncusu Ömer Toprak’ı katarken, iç transferde ise ekip kaptanı Hakan Özmert ile kontrat yenilemişti.

Konuşmaların akabinde futbolcular mukavelelerini imzaladı ve Antalyaspor bayrağı ile gazetecilere poz verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.