Amerika’da Yağmur Duası Yapılacak

ABD’de Utah eyaleti Valisi Spencer Cox, eyaletteki kuraklıktan dolayı halkı yağmur duasına katılmaya davet etti.

Uzun zamandır şiddetli kuraklığın devam ettiği Utah’ta Vali Cox, yayınladığı görüntülü mesajında kuraklığın bitmesi için ilahi bir müdahaleni gerekli olduğunu söyledi.

“Zaten daha önce tüm Utahlılardan uzun duşlardan kaçınarak, sızdıran muslukları tamir ederek ve az suya uygun peyzajlar ekerek su tasarrufu yapmalarını istedim. Ancak korkarım bu çabalar tek başına bizi korumaya yetmeyecek. Daha fazla yağmura ihtiyacımız var ve hem de buna şimdi ihtiyacımız var. İlahi bir müdahaleye ihtiyacımız var. Bu yüzden tüm inanç mensubu Utah halkından 4-6 Haziran arasındaki hafta sonu yağmur duasında bana katılmalarını istiyorum.”

Mesajında eyalette yaşanan kuraklığın ekinlere ve yaban hayatına zarar verebileceği, ölümcül yangınlara neden olabileceği uyarısında bulunan Vali Cox, “İş birliği halinde hep beraber dua eder ve Tanrı’dan ya da hangi üstün güce inanıyorsanız ondan daha fazla yağmur yağdırmasını istersek süren kuraklığın ölümcül boyutlarından kurtulabilme şansımız olabilir.” dedi.

Vali birkaç gün önce yağmur duası için bir de genelge yayımlamıştı.

ACİL DURUM İLAN EDİLMİŞTİ

Utah geçtiğimiz yıl da şiddetli bir kuraklık yaşamış, bu yüzden eyalette ciddi yangınlar meydana gelmişti.

Bu yıl da Vali Cox, 13 Mayıs’ta eyalette kuraklık dolayısıyla acil durum ilan etmişti. Kuraklığın etkili olduğu bir diğer eyalet olan Kaliforniya’da ise Vali Gavin Newsom 10 Mayıs’ta acil durum ilan etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir