AKP'li Üsküdar Belediyesi, Halk Ekmek büfelerini kaldırmaya çalıştı: İBB'den tepki

AKP’li Üsküdar Belediyesi, Halk Ekmek büfelerini kaldırmaya çalıştı: İBB’den tepki

Posted by

İBB Halk Ekmek AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama, Üsküdar Belediyesi Zabıta ekiplerinin Ünalan ve Bulgurlu mahallelerindeki Halk Ekmek büfelerini kaldırmak istediğini bildirdi. İBB Sözcüsü Murat Ongun, “Halkımızın ucuz ve sağlıklı ekmeğe ulaşmasını hiçbir güç engelleyemez” diyerek tepki gösterdi.

AKP'li Üsküdar Belediyesi, Halk Ekmek büfelerini kaldırmaya çalıştı: İBB'den tepki

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Halk Ekmek AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama, Üsküdar Belediyesi Zabıta ekiplerinin Ünalan ve Bulgurlu mahallelerindeki Halk Ekmek büfelerini kaldırmak istediğini açıkladı.

İBB Halk Ekmek AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün Ünalan ve Bulgurlu mahallelerimize Halk Ekmek büfelerimizi konumlandırdık ancak 2 saat geçmeden Üsküdar Belediye Zabıta ekipleri tarafından hukuksuzca Halk Ekmek büfelerimiz kaldırılmak isteniyor!” dedi.

Nama, paylaşımında, “Bu hukuksuzluğa izin vermeyeceğiz! #HalkınEkmeği bizim kutsal davamızdır” ifadelerini kullandı.

Bugün Ünalan ve Bulgurlu mahallelerimize
Halk Ekmek büfelerimizi konumlandırdık ancak 2 saat geçmeden Üsküdar Belediye Zabıta ekipleri tarafından hukuksuzca
Halk Ekmek büfelerimiz kaldırılmak isteniyor!
Bu hukuksuzluğa izin vermeyeceğiz!#HalkınEkmeği bizim kutsal davamızdır. pic.twitter.com/IzebDEOYkQ

— Özgen NAMA (@OzgenNAMA) April 23, 2021

İBB SÖZCÜSÜ ONGUN’DAN TEPKİ

İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bazı ilçe belediyelerinin Halk Ekmek büfelerini kaldırmak istediğini belirterek, tepki gösterdi.

Ongun paylaşımında, “İhtiyaç analizi yaparak İstanbul’un çeşitli noktalarına kurduğumuz Halk Ekmek büfeleri, Üsküdar’da olduğu gibi, İBB Meclisi kararına rağmen bazı ilçe belediyeleri tarafından kaldırılmak istenmekte. Halkımızın ucuz ve sağlıklı ekmeğe ulaşmasını hiçbir güç engelleyemez” ifadelerini kullandı.

İhtiyaç analizi yaparak İstanbul’un çeşitli noktalarına kurduğumuz Halk Ekmek büfeleri, Üsküdar’da olduğu gibi, İBB Meclisi kararına rağmen bazı ilçe belediyeleri tarafından kaldırılmak istenmekte. Halkımızın ucuz ve sağlıklı ekmeğe ulaşmasını hiçbir güç engelleyemez. pic.twitter.com/QohgocVAVQ

— Murat Ongun (@Mrt_Ongun) April 23, 2021

Ongun, bir diğer paylaşımında ise, “İlk etapta konumlandıracağımız 60 Halk Ekmek büfesi; 15 ŞEHİT 15 GAZi 15 ENGELLİ 15 DUL ve YETİM ailesi tarafından işletilecek. Engelleyici tavırlar, hem ucuz ve sağlıklı ekmeğe erişmek isteyen İstanbullulara hem de bu ailelerimize yapılan haksızlık ve saygısızlıktır” dedi.

İlk etapta konumlandıracağımız 60 Halk Ekmek büfesi;

15 ŞEHİT
15 GAZi
15 ENGELLİ
15 DUL ve YETİM ailesi tarafından işletilecek.

Engelleyici tavırlar, hem ucuz ve sağlıklı ekmeğe erişmek isteyen İstanbullulara hem de bu ailelerimize yapılan haksızlık ve saygısızlıktır.

— Murat Ongun (@Mrt_Ongun) April 23, 2021

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir