ABD’de Kuralık! Vali, Utah Eyaleti İçin Halkı Yağm…

ABD’nin Utah eyaletinde uzun zamandır yağışların olmaması sebebiyle Vali Spencer Cox halkı yağmur duasına katılmaya çağırdı.

Amerika’nın Utah eyaletindeki yaşanan kuraklıktan dolayı Vali Spencer Cox vatandaşları yağmur duasına katılmaya davet etti.

Uzun zamandır kuvvetli kuraklığın baş göstermiş olduğu Utah’ta Vali Cox, yayınladığı görüntülü mesajında şu ifadelere yer verdi.

İLAHİ BİR MÜDAHALEYE İHİYACIMIZ VAR

”Zaten daha önce tüm Utahlılardan uzun duşlardan kaçınarak, sızdıran muslukları tamir ederek ve az suya uygun peyzajlar ekerek su tasarrufu yapmalarını istedim. Ancak korkarım bu çabalar tek başına bizi korumaya yetmeyecek. Daha fazla yağmura ihtiyacımız var ve hem de buna şimdi ihtiyacımız var. İlahi bir müdahaleye ihtiyacımız var. Bu yüzden tüm inanç mensubu Utah halkından 4-6 Haziran arasındaki hafta sonu yağmur duasında bana katılmalarını istiyorum.”

Yayınladığı görüntülü mesajında eyalette meydana gelen kuraklığın ekinlere ve yaban hayatına zarar verebileceği, ölümcül yangınlara sebep olabileceği uyarısında bulunan Vali Cox, ”İş birliği halinde hep beraber dua eder ve Tanrı’dan ya da hangi üstün güce inanıyorsanız ondan daha fazla yağmur yağdırmasını istersek süren kuraklığın ölümcül boyutlarından kurtulabilme şansımız olabilir.”

Vali Spencer Cox önceki gün yağmur duası için bir de genelge yayımlamıştı.

Utah eyaletinde geçen senede şiddetli kuraklık yaşamış ve bundan ötürü Utah’ta ciddi yangınlar çıkmıştı. Bu sene de Vali Cox, 13 Mayıs tarihinde eyalette kuraklık dolayısı ile acil durum ilan etmişti.

Kuraklığın etkili olduğu bir diğer eyalet ise Kaliforniya’da Vali Gavin Newsom 10 Mayıs tarihinde acil durum ilan etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir